Blog

Život s Krakenem: 4. díl - naše cesta s Krakenem do Slovinska
15.10.2019

Život s Krakenem: 4…

Cestování milujeme. Baví nás objevovat nová místa, žasnout nad krásy přírody a vnímat jinou kulturu. V Evropě jich máme hned několik kousek od nás. Respektive v dobré dojezdové vzdálenosti autem, ve kterém se dá cestovat se psem.

číst dále
09.10.2019

Se psem a pamlsky v…

Ahoj kamarádi to jsem opět já Florí. V minulém článku jsem Vám dala pár rad a tipů jak cestovat se psími miláčky autem, dnes bych Vám ráda pověděla o cestování i jinými způsoby než jen autem. Jelikož jsem holka z pražské Letné, tak mohu tvrdit, že o různém cestování toho vím opravdu hodně. Moji rodiče Marek a Nicolette mě totiž berou všude s sebou a tak mám už ledacos za sebou. Takže si připravte nějakou dobrotu a jdeme na to.

číst dále
Se psem a pamlsky v MHD
Monča & Tobby: náš povedený výlet/ 2. díl VODOPÁD
20.09.2019

Monča & Tobby: náš…

Druhý den našeho povedeného výletu vše začalo víc než nadějně. Přibližně v pět hodin ráno kdy se nám Tobby pokakal na koberec. Ale co, stalo se. Vzala jsem sáčky a hodinu drhla koberec.

číst dále
Niky Bylińská: naše léto na konzervách
09.09.2019

Niky Bylińská: naše…

Jaké jste měli léto, kamarádi? U nás to byly samé výlety. Jenže pokaždé, když něco takového planuji napadá mě záludná myšlenka. Co když tam proboha nebude mrazák? Určitě to znáte, je to totiž noční můra všech BARFařů. 

číst dále
06.09.2019

Život s Krakenem: 3…

Dalším úkolem bylo jídlo pro Krakena, které bude i pro nás co nejpohodlnější na přípravu. U Vetamixu jsme našli dvě alternativy, které se nám zdají nejlepší. Buď konzervy nebo salámky.

číst dále
Život s Krakenem: 3. díl - jak cestovat s Krakenem/pokračování
Život s Krakenem: 3. díl - jak cestovat s Krakenem
06.09.2019

Život s Krakenem: 3…

Život před Krakenem byl ve spoustě věcech jednodušší. Vlastně v každé, na kterou si vzpomenu. Třeba takové cestování, nejtěžší bylo přesvědčit Michala, že chce jet na dovolenou. 

číst dále
Markéta Borská: proč milujeme konzervy
20.08.2019

Markéta Borská:…

Nejoblíbeněji sport všech BARFařů je bezesporu vyndavání masa z mrazáku. A ruku na srdce, kolikrát se ráno vzbudíte s hrůzou, že jste večer zapomněli vytáhnout maso?! Ještě k tomu na vás koukají hladové psí oči, které už zapomněly, že žraly před pár hodinami.

číst dále
19.08.2019

Kam na dovolenou s…

Ahoj kamarádi, jak si užíváte prázdnin? Moji páníčci se za teplem rádi vydávají někam k moři, jenže to je pro někoho tak chlupatého jako jsem já, dost náročné. Proto jsme se nakonec rozhodli vycestovat do přírody pod stan.

číst dále
Kam na dovolenou s chlupáčem? Přece do přírody pod stan!
Vetamix ambasadoři: 🐕 Carrie & 🐈 Filipko & 👧 Ester
19.08.2019

Vetamix ambasadoři:…

Volám sa Ester, mám 19 rokov. Mám doma fenku Carrie, ktorá má 4 roky. Venujeme sa poslušnosti, cvičeniu trikov, prechádzkam, bicyklovaniu a plávaniu, skúšame aj frisbee.

číst dále
Pamlsky: jaké dopřát svému mazlíčkovi
14.08.2019

Pamlsky: jaké…

V dnešní době je nepřeberné množství dobrot, které jsou dostupné i mimo specializované prodejny. Pro jaký výběr se ale rozhodnout? Záleží nejen na cenové dostupnosti, kvalitě, trvanlivosti ale také na tom, jak jsou prospěšné zdraví pejska. Nehledě na to, že s psími miláčky je to jak s dětmi, které si dají raději čokoládovou pochoutku než celozrnné tyčinky bez většího přídavku cukru a solí. Výběr a množství pamlsků, by měl ale určovat náš rozum a přihlédnutí k aktuálnímu zdravotnímu stavu zvířete.

číst dále
05.08.2019

Míša a Ellie…

Pamlsky jsou jedna z nejdůležitějších věcí, který by měl mít doma každý pejskař. Pamlsky nemusí být pouze za odměnu, ale také k motivaci a například zabavení psa. Existuje spousta typů a druhů pamlsků a myslím si, že zrovna u Vetamixu, si každý najde to svoje.

číst dále
Míša a Ellie testují: Vetamix pamlsky
Život s Krakenem: 2. díl - jak se sblížit s Krakenem
05.08.2019

Život s Krakenem: 2…

Krakenova mamka Eliška i majitelka měly opravdu zápřah. Staraly se hned o 9 štěňat. My jsme za Krakenem jezdili tak často, jak jsme mohli. Doufali jsme, že si na nás takhle víc zvykne. No a taky, že se my dva lépe připravíme na to, co mělo teprve přijít.

číst dále
Svalovina: jaká je nejvhodnější pro mého psa
29.07.2019

Svalovina: jaká je…

Mohu potvrdit, že maso z Vetamixu je pro přípravu krmné dávky velice kvalitní. Jak ale vybírat vhodné suroviny zrovna právě pro našeho psa?

číst dále
29.07.2019

Vetamix ambasadoři:…

Psům se věnuji nějakých 7-8 let. Do jejich světa mě přivedl můj první pejsek, byl to voříšek, který se jmenoval Bady.

číst dále
Vetamix ambasadoři: 🐕 Frey & 👧 Niky
Monča & Tobby: náš povedený výlet
23.07.2019

Monča & Tobby: náš…

Když si řekneš Krkonoše, tak se ti vybaví relax, pohoda a krásné prostředí. Taky to tak je, ale to bys mě musel znát. Jsem člověk který přitahuje neštěstí. Náš celý příběh začíná ve 4 hodiny ráno. Popravdě jsme zaspali, takže den startujeme v 4:30. Tramvaj nám jela 5:17 a neměli jsme pořádně zabaleno, ale tramvaj jsme stihli. Ufff.

číst dále
Vetamix ambasadoři: 🐕 Caddy & 🐕 Endy & 🐕 Angie & 👧 Adéla
23.07.2019

Vetamix ambasadoři:…

Mé jméno je Adéla a je mi 19 let. Miluji přírodu, zvířata, kterým jsem propadla už jako malá v podobně mého úžasného králíka Kiki, kterého jsem naučila spoustu povelů, brala jsem ho zkrátka jako psa. Miluji také cestování a to vše završuje moje vášeň ve focení. Kdy můžu tvořit nekončící okamžiky díky vzniklé fotce, na kterou se můžu dívat znovu a znovu a opět prožívat ty emoce, prostě vdechnout fotce život.

číst dále
15.07.2019

Vnitřnosti: jaké…

Kromě svaloviny používáme také vnitřnosti, které mají vysokou biologickou hodnotu. Obsahují hodně železa, fosforu a vápníku. Na druhou stranu mají ale vyšší obsah těžkých kovů než svalovina. Vnitřnosti najdete také pod názvem droby. Je to tedy souhrn vnitřností, například droby kuřecí, hovězí aj. Každá část drobů obsahuje spoustu minerálních látek, vitamínů a stopových prvků.

číst dále
Vnitřnosti: jaké použít do krmné dávky?
Vetamix ambasadoři: 🐕 Florence & 👧 Nicolette & 👨 Marek
15.07.2019

Vetamix ambasadoři:…

Ahoj všichni, jmenuji se Florence podle italského města Florencie, rodiče mi však říkají Florí nebo Flo. Jsem štěně křížence nejspíš Shibi inu a asi kólie ale kdo ví. Jsem prostě pěkná míšená holka. Můj život nezačal zrovna nejlíp. V období Vánoc, kdy v prosinci byly největší mrazy jsem se ocitla v papírové krabici u popelnice....

číst dále
Začínáme BARFovat 2: naše cesta k lepšímu životu
08.07.2019

Začínáme BARFovat 2…

Už je to tady. Naše shrnutí za měsíc na BARF stravě s Vetamixem. Přesněji je to nějakých 37 dní, co krmím Ellie masem, slíbila jsem Vám, že napíšu, co se u nás za tu dobu změnilo.

číst dále
19.06.2019

Jak vycvičit psa:…

V dnešní době si hodně z nás pejska pořizuje jako parťáka do nepohody a tráví s ním spoustu času. Doby, kdy byl pes brán jako „samostatná jednotka u boudy“ mizí, stává se totiž právoplatným členem lidské smečky. A s touto změnou přicházejí nové otázky ve výchově a porozumění jeho samotného.

číst dále
Jak vycvičit psa: zkus nové metody
Se psem k moři? Jde to!
19.06.2019

Se psem k moři? Jde…

Žijeme v době, kdy se čtyřnozí parťáci stali součástí našeho každodenního života. Chodí s námi do práce, na návštěvy, na výlety, tak proč je nevzít s sebou k moři?

číst dále
Život s Krakenem: 1. díl - začátek příběhu
18.06.2019

Život s Krakenem: 1…

Když jsme přemýšleli, jestli si do pražského bytu pořídit pejska, samozřejmě jsme nedomysleli ani třetinu toho, co se nám v životě změní. S Michalem jsme měli o pořízení psa jisté iluze. Řekli jsme si, že náš pes bude vychovaný, perfektně vycvičený, ale bude mít pořád dostatek temperamentu a osobnosti. 

číst dále
11.06.2019

ZAČÍNÁME BARFOVAT:…

Když jsem si Ellie pořizovala, upřímně jsem neměla tušení, co to BARF znamená a co to je. Ale postupem času, když jsem si četla všelijaké informace o psech a jejich krmení atd. zjistila jsem, co to znamená a co to je. Vždycky mě lákalo to zkusit, ale nikdy jsem si na to nevěřila, přišlo mi to hrozně složitý a časově náročný. Samozřejmě jsem si taky říkala „kam já bych to všechno maso dala?“.

číst dále
ZAČÍNÁME BARFOVAT: naše cesta k lepšímu životu
Můj příběh BARFování: jak zachránilo mého psa
03.06.2019

Můj příběh…

Váš pes nebo kočka je masožravec! Tak proč do nich cpát granule, když můžou mít skvělé čerstvé maso?! Zdá se mi, že lidé zlenivěli a proto je pro ně mnohem pohodlnější nasypat do misky jen granule a hodit to psíkovi na zem. Jenže si neuvědomují, že tahle jednotvárná strava jejich zvířátku hodně rychle přestane chutnat

číst dále
Recept: Domácí Játrové Sušenky
27.05.2019

Recept: Domácí…

Lahodná mlska za pár kaček, pro kterou by tvůj pes udělal cokoliv. Tak přesně tohle jsou játrové sušenky.

číst dále
27.05.2019

Vetamix ambasadoři:…

Jmenuju se Kraken, jsem čistokrevný československý vlčák a od teď se tu budeme potkávat pravidelně. Bydlím se dvěma skvělými kamarády, Michalem a Martinou.

číst dále
Vetamix ambasadoři: 🐕 Kraken & 👧 Martina & 👨 Michal
Vetamix ambasadoři: 🐕 Mia & 🐕 Mauglí & 👧 Markéta
27.05.2019

Vetamix ambasadoři:…

Jmenuji se Markéta, je mi 23 let, jsem vysokoškolačka. Nejčastěji mě můžete vidět s foťákem v ruce a se psem po boku. Focení a psi jsou mojí vášní, zvlášť potom ti s placatou tlamičkou. Moji smečku tvoří dva francouzští buldočci, černá Mia (2,5 let) a hnědý Mauglí (2 roky).

číst dále
Vetamix ambasadoři: 🐕 Akim & 🐕 Merlin & 👧 Veronika
20.05.2019

Vetamix ambasadoři:…

Jmenuji se Veronika a kynologii se věnuji již 8 let. Odmalička jsem si přála mít psa a věnovat se jeho výcviku a toto přání splnil australský ovčák Akim, který byl mým prvním psem.

číst dále
20.05.2019

Vetamix ambasadoři:…

Ahoj, já jsem Tobby a moje panička se Jmenuje Monča.  Jsem pejsek, co začátek života neměl jednoduchý a panička si mě našla v útulku. 

číst dále
Vetamix ambasadoři: 🐕 Tobby & 👧 Monča
Vetamix ambasadoři: 🐕 Ellie & 👧 Míša
13.05.2019

Vetamix ambasadoři:…

Ahoj. Jmenuji se Ellie a teď mě tady budete vídat asi častěji. Jsem kříženka JRT a jsou mi dva roky. K paničce jsem přijela z Prahy a momentálně bydlíme v menší vesničce ve Středočeském kraji. Z Pražačky se stala „vesničanda“, to jsem dopadla.

číst dále
BARFuj s námi
10.05.2019

BARFuj s námi

BARFování není žádnou novinkou ani momentální módní záležitostí. Tohle kouzelné slůvko někteří chovatelé vzývají jako tu nejlepší věc na světě a pro jiné je stále velkou neznámou. Pojďme si proto říci, co že to vlastně BARF je, proč ho vyměnit za granule a rozebrat krátce pár základních pozitiv krmení syrovou stravou.

číst dále
Copyright © 2019, Vetamix.cz Powered by