Blog

Jak se starat pejskům o srst?
22.09.2020

Jak se starat…

Poslední dobou se nám často stává, že se nás lidi na ulici ptají, jestli neplánujeme našeho pejska uchovnit. Když se pak dáme do řeči a zjišťujeme, co je na Krakenovi zaujalo, tak mimo jiné se všichni shodují v tom, že má krásnou, zdravou a lesklou srst s hezkým zbarvením.

číst dále
22.09.2020

Jak používat v…

Oleje jsou skvělou přírodní surovinou, která má velký vliv na kvalitu kůže a srsti, imunitu, metabolismus nebo třeba urychlování hojení zánětů a ran. Zároveň jejich přidáváním do krmné dávky zajistíte svému chlupáči příjem vyváženého poměr omega 3 a 6 nenasycených mastných kyselin, které si organismus psa neumí sám vytvořit.

číst dále
Jak používat v krmení oleje
VETAMIX PODPORUJE: psí zachranáři
21.09.2020

VETAMIX PODPORUJE:…

Hrdinové chodí mezi námi, jen se o nich tolik nemluví. Ve Vetamixu jsme ale přesvědčeni, že je třeba na ně upozorňovat a podporovat je. Každý jednou jejich pomoc můžeme potřebovat. Jsme novým partnerem neziskového spolku Kynologická záchranná jednotka České republiky.

 

číst dále
Co patří do kočičí misky
16.09.2020

Co patří do kočičí…

Dneska bych ráda věnovala tématu, co obecně patří kočičkám do misky, jakým množstvím a jak často já krmím své kočičky, v čem se kočičí strava liší od té pro pejsky a na co byste v ní neměli zapomínat. Takže pokud máte doma zvířátka, která krmíte BARFem a jste otevření novým myšlenkám a informacím, určitě čtěte dál. 

 

číst dále
08.09.2020

FÁMA Č.3: SYROVÉ…

Není větší noční můra než malinkaté mikro breberky, kterými se hemží celý Barf. Jedná se o jeden z největších mýtů v oblastí Barfu, který si dnes rozebereme o něco podrobněji.

číst dále
FÁMA Č.3: SYROVÉ MASO JE ZÁRUKA PARAZITŮ
Jak se u pejska vypořádat se stresem
02.09.2020

Jak se u pejska…

Dnes se podíváme na téma, které jistě řeší nebo řešil každý páníček. Téma, které bývá asi nejvíce ožehavé během novoročních oslav. Je to STRES.

číst dále
Vetamix ambasadoři: 🐕 Milo & 👧 Natálie
02.09.2020

Vetamix ambasadoři:…

Jmenuji se Natálie a naše rodina bydlí na střídačku v Praze a v Londýně. Posledních pár let se věnuji práci se psy, ať už se jedná o převýchovu nebo pomoc s výchovou od šteňátka, ale také hlídání v době nepřítomnosti majitelů nebo příležitostné venčení.

číst dále
26.08.2020

Co dělat, když pes…

Může jít buď o psychickou nebo fyzickou příčinu, proč pes najednou přestane mít chuť k jídlu. V každém případě je dobré tento stav nepodceňovat a případě nejistoty se jít poradit na veterinu. Mnohdy jde sice o krátkodobou „kravinu“, nicméně příčinou mohou být i závažné zdravotní důvody, vyžadující odbornou léčbu. Zejména u malých štěňat je pak dobré mít oči na stopkách.

číst dále
Co dělat, když pes nechce žrát
Aktivní dovolená s pejskem
18.08.2020

Aktivní dovolená s…

Slunečné dny, teploty stoupající ke 30 °C, azurová jezera nebo písčité pláže. Představa, která se spoustě z vás jistě vybaví při slovu léto. Kam ale vyrazit na dovolenou, pokud jste příznivcem adrenalinu a psí parťák nenese moc dobře větší fyzickou zátěž v těchto teplech? Samozřejmě, že do hor! 

 

číst dále
Jak naučit pejska, aby rád jezdil autem a byl přitom v bezpečí?
11.08.2020

Jak naučit pejska,…

Prázdniny jsou v plném proudu. Všichni už nedočkavě vyrážíme na dovolené zrekreovat se po tom náročném roce, který je sice teprve v půli, ale dal nám letos už pěkně zabrat. K výletům a cestám na dovolené se většinou váže i delší cesta autem, která bývá náročná i pro nás, natož pro naše čtyřnohé kamarády. Pokud váš pejsek navíc není zvyklý jezdit autem, může být cesta na dovolenou velkým trápením.

 

číst dále
11.08.2020

Vetamix Ambasadoři:…

Ahoj. Moje meno je Daniela, mám 15 rokov, som stredoškoláčka. Vo voľnom čase sa venujem foteniu, psíkom a jazdím na motorke. Už ako malé dieťa som chcela mať po svojom boku 4 labky. Môj sen mi splnil maltézský psík Lucky, s ktorým tvoríme tím už krásne 4 roky.

číst dále
Vetamix Ambasadoři: 👩 Daniela & 🐶 Lucky
Jak na cestování s kočičkami
11.08.2020

Jak na cestování s…

Ahoj kamarádi! Prázdniny jsou v plném proudu, určitě všichni plánujete vyrazit někam na dovolenou. Otázkou, kterou snad každý majitel kočiček řeší je, co o dovolené s nimi? Vzít je s sebou, nebo požádat kamaráda či rodinného příslušníka o hlídání? A jak v takových chvílích řešit krmení?

číst dále
VETAMIX získal IFS certifikaci bezpečnosti potravin
06.08.2020

VETAMIX získal IFS…

HURÁ! Získali jsme jako jediní výrobci krmiv v České republice IFS certifikaci bezpečnosti potravin.

číst dále
05.08.2020

RECEPT: Domácí mini…

Určitě se vám někdy stalo, že jste chtěli pochválit vašeho čtyřnohého kamaráda pamlskem, ale v tu chvíli jste zjistili, že jako na potvoru došly. Do obchodu se vám nechce, ale kde pro ně narychlo sehnat něco dobrého na zub?

číst dále
RECEPT: Domácí mini buchtičky pro pejsky
Vnitřnosti aneb co se skrývá uvnitř?
05.08.2020

Vnitřnosti aneb co…

Už od dob začátku lovu zvěře našimi předky se setkáme se snahou lidí zužitkovat vše, co dané zvíře nabízelo. Zvláště pak, pokud se jedná o část potravy s cennými komponenty a vlastnostmi.

číst dále
RECEPT: Letní fresh špízy pro pejsky
28.07.2020

RECEPT: Letní fresh…

Znáte to! Chceš si užít pohodové grilování, ale místo toho na tebe stále hledí hladové oči tvého psího kamaráda. A ty by daly buhvíco za to, aby mohly cokoliv ochutnat.

číst dále
28.07.2020

Tento způsob léta…

Tento způsob léta zdá se poněkud nešťastným. Takto by se dal definovat dosavadní průběh letošního léta. Ale i přesto, že naše představa o parném létě je trochu odlišná, tak pro naše čtyřnohé mazlíčky může i sluníčko s teplotou kolem 22 stupňů působit značné problémy.

číst dále
Tento způsob léta zdá se poněkud nešťastným
VETAMIX na agility závodech v Rokycanech
28.07.2020

VETAMIX na agility…

V červnu toho roku jsme se poprvé účastnili agility závodů v Rokycanech. Ty se od roku 2015 pořádají 2-3x ročně pod hlavičkou Agility klubu Rokycany a bývají krátce po spuštění přihlašování vyprodané.

 

číst dále
FÁMA Č.2: KOSTI JSOU NEBEZPEČNÉ
21.07.2020

FÁMA Č.2: KOSTI…

Neexistuje větší strašák v oblasti Barfu a Barfování než jsou kosti. Denně se setkáváme s otázkami a obavami ohledně krmení kostmi. Je kolem nich spousty nejasností, a tak se na kosti v Barfu dnes mrkneme o něco podrobněji.

číst dále
15.07.2020

RECEPT: letní…

Každý se chce v letních vedrech osvěžit a ty určitě nejsi vyjímka. Když je nejhůř, nanuk je rychlá a chutná záchrana. Jenže, co chudák náš pejsek, kterému je taky horko? Na běžnou lidskou zmrzku radši hned zapomeň, ale žádný strach, máme pro tebe super tip! Dneska si totiž řekneme, jak vytvořit doma nanuky i pro naše čtyřnohé parťáky.

číst dále
RECEPT: letní osvěžení pro pejsky
Jak na výcvik od úplných začátků
15.07.2020

Jak na výcvik od…

Tak zde máme nový článek a jak jsem vám v prvním článku nastínila obecné informace o mých pejscích a rovněž jsem se zmínila o tom, že jsem v rámci výchovy prošla i cvičákem. Respektive na něj stále chodím, ale již ne v tak časté míře, jak tomu bylo zprvu.

číst dále
Není maso jako maso
09.07.2020

Není maso jako maso

Zkoušeli jste si někdy sebe sami představit jako výživového poradce? Ať už ve Vás tato představa vyvolává jen jakousi „humornou anekdotu“ nebo se do této role už pasujete přirozeně, ve skutečnosti takovým „krmivářem“ právě pro svého psa jste, protože jen vy rozhodujete o tom, co se stane součástí jeho každodenního jídelníčku. V návaznosti na Vaši krmivářskou specializaci či nespecializaci je dobré alespoň ze základů a vědět, v čem je určitý druh masa „lepší“ než jiný nebo specifický a podle toho se rozhodnout, kdy jej (ne)použít.

číst dále
08.07.2020

Vetamix ambasadoři:…

Často ti tu jako členy smečky představujeme akční psy, se kterými jejich páníčci chodí na závody, sportují s nimi na cvičáku nebo v přírodě. Jenže, jak je to s barfováním u úplně obyčejného malého pejska, který s tebou bydlí v bytě ve městě a tolik toho nenaběhá? Pokud je tohle tvoje parketa, pak ti představujeme Sabču a její dvě čivavy. Ukáže ti, že i pro tyhle chlupáče je barfování ta pravá cesta.

číst dále
Vetamix ambasadoři: 🐕Flurry & 🐕 Ennie & 👧 Sabby
FÁMA Č.1: BARF JE ŽROUT PENĚZ A ČASU
01.07.2020

FÁMA Č.1: BARF JE…

„Moc ráda bych svému psovi dopřála Barf, a však nemám na to peníze ani čas.“ Nejčastější výmluva nebo jen čirá nevědomost, často zamezí mnoha pejskům možnost mít každý den misku plnou masa, místo hrsti granulí.

číst dále
Jak se starat o pejsky v parném počasí?
01.07.2020

Jak se starat o…

Léto se přehouplo a konečně se i počasí tváří, že letos přijdou teplé letní měsíce a horké večery. Ačkoli se na to už asi většina z nás těší, parné léto přináší i svá úskalí. A to nejen pro nás, kdy jsme už někdy po několikadenních hicech unavení, ale hlavně pro naše čtyřnohé mazlíčky, kteří horko snáší většinou mnohem hůře než my. Obzvlášť pokud je váš pejsek citlivější na horko nebo je už v pokročilejším věku.

číst dále
23.06.2020

BARFujeme kotě

O krmení kočiček čerstvým masem jsem psala už víckrát, dneska si ale povíme něco o krmení koťat. Pokud jsou vaši dospělý mazlíčci na tento typ stravy zvyklý a i vám vyhovuje, není důvod nově příchozí koťátko navykat na něco jiného.

číst dále
BARFujeme kotě
Jak krmit aktivního psa
16.06.2020

Jak krmit aktivního…

V tomto článku se společně podíváme na to, jakým způsobem krmit pejsky negaučáky, tedy pejsky, kteří jsou aktivní jak sami, tak o to více s páníčky.

číst dále
BARF STRAŠÁCI A JAK NA NĚ VYZRÁT
09.06.2020

BARF STRAŠÁCI A JAK…

Každý z nás má někdy obavy či pochybnosti a přiznejme si, nasypat hrneček granulí, kde se o vyváženost stará výrobce, je opravdu snadné. Při Barfu musí být člověk přeci jen trochu více na pozoru a musí se o stravu svého psa či kočky více zajímat. Občas se při tomhle způsobu krmení taky můžou vyskytnout malé nesnáze, které mohou od BARFu odradit nejednoho páníčka. Proto se teď aspoň na některé z nich koukneme zblízka. Není to totiž vůbec taková tragédie, jak se může zdát!

číst dále
09.06.2020

Proč je BARF vhodný…

Pořizujete si nového pejska a přemýšlíte, čím ho budete krmit? Dostala se k vám i informace o BARFu, který je pro pejsky to nejpřirozenější a pro jejich zažívání to nejvhodnější? Zároveň se vám ale nezamlouvá, že se jedná o syrovou stravu, tedy o maso a kosti. Protože jste vegetariáni anebo jen přistupujete k přírodě s respektem a snažíte se nejíst maso 3x denně.

 

číst dále
Proč je BARF vhodný i pro majitele vegetariány nebo reduktiriány?
Monika a Caesar testují naše konzervy
01.06.2020

Monika a Caesar…

Mnoho mých psích známých patří do skupiny náročnějších gurmánů, často s citlivým zažíváním. Pokud máte doma také takového čtyřnohého společníka, postupně se naučíte pečlivě vybírat každé nové krmivo, pamlsky nebo třeba konzervy, které mu dáte. Vlastně se z něj stane takový malý (nebo i velký, v případě, že máte doma nějakého kolose) potravinový expert. 

 

číst dále
Rozhovor s Milanem Soukupem z VETAMIX.CZ
01.06.2020

Rozhovor s Milanem…

Už přes půl roku spolupracuji s firmou Vetamix, která se zaměřuje na BARF. Od té doby na holkách pozoruji nejen větší chuť k jídlu (i přes to, že Rozárka v tomhle směru funguje jako vysavač už od mala), ale i lepší srst a jsem přesvědčený o tom, že hlavní zdravotní benefity se ukáží především během stáří psů.

číst dále
27.05.2020

Vetamix ambasadoři:…

Jmenuji se Monika a nejčastěji mě můžete zastihnout pendlující mezi Brnem (kde si plnými doušky užívám poslední zbytky studentského života) a Vysočinou (kam se vracím relaxovat), po boku s mým „bulldozerem“ Caesarem.

číst dále
Vetamix ambasadoři: 🐕 Caesar & 👧 Monika
Jak BARFují moje kočky - pokračování
27.05.2020

Jak BARFují moje…

Ahoj kamarádi, po nějaké době se zase hlásíme! Chci vám povědět, co je u nás nového. Jak kočičkám chutná, čím nejčastěji krmíme, jaké používáme doplňky a také poradit pár vychytávek a triků :)

číst dále
CORINA & HOPE: jak začít s BARFem
20.05.2020

CORINA & HOPE: jak…

V posledním, ale zároveň mém prvním článku jsem Vám milým čtenářům psala, jakým způsobem jsem se k barfu a Vetamixu obecně dostala. Dnes Vám popíši, jakým způsobem jsem si s tím poradila a zároveň přejdu k tématu, se kterým se chci s Vámi podělit.

číst dále
13.05.2020

BARFujeme štěňátko

Barf je bezesporu skvělý způsob krmení psa, tak proč s ním nezačít rovnou od mala? Pokud si přivezete štěně, které je naučeno na Barf již od chovatele, máte vyhráno. Určitě vám se štěnětem přibalí i spoustu rad ohledně stravy. Pokud však máte doma štěndo na granulích a přemýšlíte o Barfu, je tento článek přesně pro vás.

 

číst dále
BARFujeme štěňátko
Moje oblíbené Vetamix produkty
13.05.2020

Moje oblíbené…

Dnes bych Vám ráda představila pár produktů od Vetamixu, které máme (teda hlavně Ellie) nejraději a které nám dost pomohly.

číst dále
Jak používat Vetamix doplňky
05.05.2020

Jak používat…

Součástí BARFování jsou i nezbytné doplňky, které je vhodné přidávat chlupáčům pro kvalitní a zdravou kůži i srst, při zvýšených nárocích organismu, u psů v zátěži nebo třeba u starých psů. Pokud v nich máš pořád trošku zmatek, pojď si přečíst článek od Míši. Dovíš se co za doplňky nabízíme a jak je správně používat.

číst dále
28.04.2020

Se psem pod stanem

Stanování má obrovské kouzlo. Ať už vyrazíte do přírody na hike nebo třeba užít si pár dnů k řece do kempu, je to skvělý způsob, jak načerpat novou energii a vyčistit si hlavu. Osobně nejčastěji využívám stan v případech, kdy spím každou noc na jiném místě.

Snadno si pak můžu naplánovat třeba přechod hor s přespáním na nouzových nocovištích, užít si východ i západ Slunce a nemuset při tom řešit check-in/out na ubytování. Nebo vyrazit na roadtrip a nebýt omezený lokalitou hotelu, pokud se rozhodnu změnit plány. Prostě si rozložit svůj malý domov kdekoliv zrovna budu chtít. Jako před pár lety ve Slovinsku, na které moc rád vzpomínám.

číst dále
Se psem pod stanem
PES A KORONAVIRUS: FAKTA A FÁMY
28.04.2020

PES A KORONAVIRUS:…

Ahoj kamarádi, hlásí se Vám opět vaše Florí, kterou už současná situace celkem štve. Proto jsem se rozhodla sepsat pro Vás pár věcí týkajících se koronaviru a nemoci COVID-19. Protože kvůli tomuhle hloupému viru si nemůžeme s páníčky užívat tolik, jak bychom chtěli. Ráda bych Vám tak vysvětlila, jak to s tím takzvaným koronavirem je a jak moc musí ovlivňovat naše psí životy.

číst dále
BARFování: jak je to se zažíváním
23.04.2020

BARFování: jak je…

BARFování se pomalu začíná dostávat do povědomí chovatelů zvířat. Dříve málokdo věděl, co si pod zkratkou BARF představit (tedy že se jedná o biologicky vhodnou syrovou stravu skládající se z kostí, masa atd.). Dnes už se BARFování rozšířilo a řada chovatelů ví, o co se jedná. Místo toho se začínají vést diskuse o vhodnosti krmení syrovou stravou. A je to logické, pro své mazlíčky chceme všichni to nejlepší.

číst dále
15.04.2020

CORINA & HOPE: Proč…

BARFování. Abych pravdu řekla, tak toto slovo jsem sice znala delší dobu, ale nijak zvlášť jsem se o něj nezajímala. Ne, že bych ho zavrhovala, to vůbec, ale nějak jsem dávala přednost „klasické“ formě stravování.

číst dále
CORINA & HOPE: Proč začít s BARFem
Pes a karanténa
14.04.2020

Pes a karanténa

Tohle téma je mezi pejskaři snad nejžádanější v této době. A proto si dneska ukážeme, jak zaměstnat doma pejskovi hlavu a taky si něco málo řekneme, jak předejít přibírání v čase karantény.

číst dále
Jaro a BARFování
07.04.2020

Jaro a BARFování

S příchodem jara se toho hodně mění. Je to krásné období plné probuzení, příchodu nového života. Také samotný pes i páníček se probouzejí po prolenošené zimě a plánují spolu spoustu výletů. Jenže neprobouzí se pouze rostliny, ale také malé breberky, které mohou život se psem dost znepříjemnit.

číst dále
07.04.2020

Jak motivovat…

V tomto článku mrkneme na to, jak motivovat pejska při focení, abyste měli co nejlepší výsledky. Zkusili jste někdy fotit např. vašeho psa s pamlsky? Ne? Mám pro vás pár tipů na fotky. Mnoho lidí používá psí dobroty jen jako odměnu za správně vykonaný povel. Pamlsky se mohou použít i jako objekt k focení.

číst dále
Jak motivovat pejska při focení
Jak správně krmit psa
30.03.2020

Jak správně krmit…

Krmení psa není jen o tom, jestli si zvolíte granule nebo BARF. Život psa má své specifické fáze, ať už z hlediska věku, aktivity nebo třeba zdravotního stavu. Jinak budete krmit štěně, jinak aktivního sporťáka a jinak třeba kojící fenu. A ve všech těchto případech je potřeba krmnou dávku určitým způsobem přizpůsobit aktuálním potřebám. V tomto článku se zaměříme na hlavní rozdíly v krmení psa v průběhu let a také na obecná doporučení, která se ke „psí véče“ pojí. Určitě na ně mrkněte, najdete je v závěru článku. :)

číst dále
Jak BARFují moje kočky
27.03.2020

Jak BARFují moje…

Tak jako každý správný majitel chci pro svá zvířata to nejlepší. Dlouho jsem hledala kvalitní krmení pro kočičky. Jelikož jsem v tomto ohledu velký perfekcionista, na všem jsem našla něco, co se mi nelíbilo. V něčem bylo moc soli, v něčem zase nepoměrné výživové hodnoty a a tak bych mohla pokračovat dále. Rozhodla jsem se přejít na BARF a v tomto článku bych vám ráda řekla proč. Také chci vyvrátit mýty, které o tomto způsobu krmení kolují. Možná tak přesvědčím i některé další majitelé kočiček, abyste to zkusili.

 

číst dále
25.03.2020

Jak doma unavit…

I přestože začíná jaro a venku svítí slunce o sto šest, my jsme nyní nucení být doma víc, než jsme normálně v tomto období zvyklí. V této situaci je to ale to nejlepší, co můžeme pro sebe i okolí udělat.

 

číst dále
Jak doma unavit pejska, aby vás to oba bavilo
Jak se zásobit krmením a proč ho nakupovat online
22.03.2020

Jak se zásobit…

Poslední dny žijeme ve znamení něčeho, s čím se ještě nikdo z nás nesetkal. Dobré pro nás i naše mazlíčky je, že nemoc není přenosná na zvířata. Vezměte si tedy roušku a jděte klidně své zvířecí kamarády vyvenčit, nemusíte o ně mít strach. 

 

číst dále
Jak naučit pejska stát na zadních
19.03.2020

Jak naučit pejska…

Chceš svého pejska naučit nějaký ten trik? Právě teď je vhodná doba, tak pojď do toho. Niky a její chlupáč Frey tě naučí jeden jednoduchý, ale za to velice efektivní.

číst dále
10.03.2020

Jak namíchat…

Přemýšlíte, že začnete vašeho pejska nebo kočičku krmit syrovým masem? Tak vítejte ve světě BARFu. BARF je zkratka hned z několika anglických názvů, například “Bones And Raw Food” - kosti a syrová strava, dále také “Born Again Raw Feeders” - znovuzrozen krmit syrově, případně z německého spojení “Biologisch Artgerechte Rohe Futerung” - biologicky vhodná syrová výživa. 

 

číst dále
Jak namíchat správný BARF pro pejska?
Jak poznat zkažené maso
04.03.2020

Jak poznat zkažené…

Ahoj kamarádi, v dnešním článku bychom vám s Ellie chtěli vysvětlit, jak poznat zkažené maso. Nejprve musím zmínit, že ač je jasné, že svým pejskům chcete dávat jen to nejlepší, nesrovnávejte kvalitu masa pro ně, s kvalitou masa, z kterého byste si připravili steak.

číst dále
Vetamix ambasadoři: 🐕 Hope & 🐕 Corina & 👧 Jiřka
04.03.2020

Vetamix ambasadoři:…

Dovolte abych se krátce představila. Moje jméno je Jiřina, ale pro všechny jsem prostě jen Jiřka. Je mi 27 a bydlím v blízkosti Karlových Varů. Můj život se v současné době točí především kolem fotografie, ale hlavně kolem mých dvou úžasných pejsků, kterým věnuji tolik času kolik mi ho život zkrátka dovolí.

číst dále
24.02.2020

JAK SE VYZNAT VE…

Jsme to, co jíme. Buď můžeme zajít na jídlo do fast foodu na rohu nebo si doma připravit chutný steak od farmáře. U psího krmiva je to podobné. Na jedné straně jsou granule ze supermarketů, na té druhé pak prémiové značky a BARF.

číst dále
JAK SE VYZNAT VE SLOŽENÍ KRMIVA PRO PSY
PŘÍLOHY aneb co při BARFu přihodit k masu do misky - část 2
11.02.2020

PŘÍLOHY aneb co při…

Přílohy dělají krmení BARFem ještě o kapku víc barevné a zábavné. V druhém pokračování článku se víc zaměříme na zeleninu a obilné přílohy, které ve vysoké kvalitě mají také ve Vetamixu. U zeleniny klidně kombinujte podle aktuální sezóny a nikdy nezapomeňte mít v rezervě kvalitní a přepřipravené mixy od Vetamixu. Nezapomeňte, že BARF není věda, stačí sledovat svého chlupáče a řídit se jeho potřebami.

číst dále
PŘÍLOHY aneb co při BARFu přihodit k masu do misky - část 1
11.02.2020

PŘÍLOHY aneb co při…

Já mám osobně na BARFu nejradši tu skvělou možnost kombinovat spoustu přírodních a pro pejsky přirozených věcí. Stejně jako já i můj pes je masožravec, ale nikoliv výhradní. To znamená, že i jemu můžu přihodit do misky nějakou tu přílohu ve formě ovocezeleniny nebo obilných příloh. Každý den mu tak v misce hrají jiné barvy a chutě. Rozmanitost krmení sice není nejdůležitější, ale já ji beru jako prima možnost, krmit i i podle toho, jaké je zrovna období.

číst dále
06.02.2020

Jak krmit pejska v…

Ahoj kamarádi, je tady opět Vaše Florí. Protože nám zima klepe na dveře (sice opožděně, ale přece), tak bych se ráda zaměřila na stravu, kterou by měl každý správný páníček zajistit tak, aby jeho chlupáč zimu klepat nemusel.

číst dále
Jak krmit pejska v zimě
Vetamix ambasadoři: 🐈 Popelka & 🐈 Matýsek & 👧 Karolína
05.02.2020

Vetamix ambasadoři:…

Ráda bych se vám představila, jsem dvaadvacetiletá holka, která se tak nějak omylem narodila v Praze, ze které celý život utíká. Když jsem byla malá, moje nejoblíbenější místo bylo v chlívku sousedů mojí tety, která měla chatu v jižních čechách, kam jsme s babičkou často jezdívaly. Vždycky jsem tvrdila, že si jednou pořídím veliký statek, kde budu mít spoustu zvířátek a budu žít, jak se říká “in the middle of nowhere” :). Tenhle sen mě neopustil ani v dospělosti, ale prozatím jsem si alespoň kus venkova přivezla do Prahy. Dvě roztomilé čičinky - Popelku a Matýska. 

číst dále
Nejčastější otázky kolem BARFování 2
30.01.2020

Nejčastější otázky…

Naše influencerka Míša dala na instagramu opět prostor na otázky všem, které zajímá cokoliv ohledně BARFu. Na dvě nejčastějí opovídala na základě své vlastní zkušenosti.

číst dále
23.01.2020

Jak na Nový rok...

Vánoční prázdniny i dovolená jsou za námi a možná by teď byl nutný další odpočinek. Po vánočním veselí a ujídání z prohnutých stolů jsme se projedli k Silvestru a slavení nového roku. 

číst dále
Jak na Nový rok...
Barf a minerály
15.01.2020

Barf a minerály

Krmení BARFem není jen o fláku masa v misce, je potřeba zajistit vyvážený příjem vitamínů a minerálů, které zajišťují správný chod organismu psa. Mají prsty třeba ve správném vývinu a stavbě pohybového aparátu, produkci hormonů nebo činnosti nervové soustavy.

 

číst dále
Monča a Tobby odpovídají na vaše dotazy k BARFování
10.01.2020

Monča a Tobby…

Dostala jsem hodně otázek směřující na BARFování. Hodně z nich se týkalo samotného přechodu na BARF krmení nebo změn, které jsem pozorovala na pejskovi. Na většinu z nich se snažím odpovídat hned tomu, kdo mi dotaz napíše, ale ty nejčastější jsem se rozhodla zodpovědět veřejně.

číst dále
18.12.2019

Jak krmit BARFem,…

Než jsem začala s BARFem, četla jsem spoustu článků, knížek, diskuzí. Spousta z nich mě vylekala, protože v nich bylo hodně odborných názvů, tabulek, procent. A já se zkrátka bála, že můj pes nebude mít ty živiny, které potřebuje.

číst dále
Jak krmit BARFem, aby měl chlupáč vše, co potřebuje
Nejčastější otázky kolem BARFování
16.12.2019

Nejčastější otázky…

Naše influencerka Míša dala na instagramu před pár dny prostor na otázky všem, které zajímá cokoliv ohledně BARFu. Vybrala na začátek dva dotazy, které se objevily hned několikrát a odpovídala na základě své vlastní zkušenosti.

číst dále
Jak se připravit na Vánoce s pejskem?
09.12.2019

Jak se připravit na…

Vánoce už jsou v plném proudu. Obchody už dávno pohltila vánoční světýlka, dárková balení a vůně Vánoc. Jak by ale měla probíhat příprava na Vánoce s pejskem? A je nutné, aby vůbec nějaká byla? Určitě jako majitelé pejska byste měli znát alespoň pár věcí, které vás možná překvapí. Ledacos odvodíte sami, ale je dobré být informováni i dopředu.

 

číst dále
09.12.2019

Jak BARFovat na…

Tentokrát se zaměříme na to, jak se dá BARFovat na cestách, i když jste stovky (tisíce) kilometrů od domova a nemáte po ruce mrazák, ve kterém byste maso uskladnili.

číst dále
Jak BARFovat na cestách
Mýty o BARFování
06.12.2019

Mýty o BARFování

Ahoj kamarádi, je tady opět vaše Florí. Tentokrát bych vám ráda vysvětlila, jak je to s tím takzvaným „barfováním“ a pokusila se vyvrátit pár nejznámějších předsudků a mýtů. Spoustě mých psích kámošů se bohužel nedostává tohoto způsobu výživy a proto mi na hřištích, pláních a polích vůbec nikdo nestačí, co se týká energie a hravosti.

 

číst dále
Proč jsou salámky a konzervy dobrou alternativou k masu
26.11.2019

Proč jsou salámky a…

Jaké je nejideálnější jídlo pro našeho Krakena? Těžké na tuto otázku odpovědět, někdo dává tvaroh s ovocem, který pejsci milují a získají dostatek vitaminu. Budeme ale mluvit o klasické denní stravě, která je typická pro našeho československého vlčáka a která se osvědčila nám.

číst dále
21.11.2019

Přechod z granulí…

Krmení přirozenou stravou je super! Ale. Zvládnu psům dodat všechny potřebné živiny? Jaké maso jim vůbec můžu dát a odkud ho vzít? Jsou v syrovém mase paraziti? Mám k tomu přidat nějakou přílohu? A co potraviny, které jsou pro ně nebezpečné, jak je poznám? Nestrávím přípravou jedné psí večeře půl dne? A nezruinuje mě to finančně?

číst dále
Přechod z granulí na BARF
BARF menu pro malého pejska
05.11.2019

BARF menu pro…

Spousta z vás určitě už někdy chtěla s pejskem BARFovat, ale odradilo je to, že všude prodávají jen velká balení. Mě totiž ze začátku taky. S malými pejsky je to náročné. Potom jsem narazila na Vetamix a zjistila jsem, že vyrábí balení masa po 500 gramech, což je pro moji Ellie ideální.

číst dále
Život s Krakenem: 4. díl - naše cesta s Krakenem do Slovinska
15.10.2019

Život s Krakenem: 4…

Cestování milujeme. Baví nás objevovat nová místa, žasnout nad krásy přírody a vnímat jinou kulturu. V Evropě jich máme hned několik kousek od nás. Respektive v dobré dojezdové vzdálenosti autem, ve kterém se dá cestovat se psem.

číst dále
09.10.2019

Se psem a pamlsky v…

Ahoj kamarádi to jsem opět já Florí. V minulém článku jsem Vám dala pár rad a tipů jak cestovat se psími miláčky autem, dnes bych Vám ráda pověděla o cestování i jinými způsoby než jen autem. Jelikož jsem holka z pražské Letné, tak mohu tvrdit, že o různém cestování toho vím opravdu hodně. Moji rodiče Marek a Nicolette mě totiž berou všude s sebou a tak mám už ledacos za sebou. Takže si připravte nějakou dobrotu a jdeme na to.

číst dále
Se psem a pamlsky v MHD
Monča & Tobby: náš povedený výlet/ 2. díl VODOPÁD
20.09.2019

Monča & Tobby: náš…

Druhý den našeho povedeného výletu vše začalo víc než nadějně. Přibližně v pět hodin ráno kdy se nám Tobby pokakal na koberec. Ale co, stalo se. Vzala jsem sáčky a hodinu drhla koberec.

číst dále
Niky Bylińská: naše léto na konzervách
09.09.2019

Niky Bylińská: naše…

Jaké jste měli léto, kamarádi? U nás to byly samé výlety. Jenže pokaždé, když něco takového planuji napadá mě záludná myšlenka. Co když tam proboha nebude mrazák? Určitě to znáte, je to totiž noční můra všech BARFařů. 

číst dále
06.09.2019

Život s Krakenem: 3…

Dalším úkolem bylo jídlo pro Krakena, které bude i pro nás co nejpohodlnější na přípravu. U Vetamixu jsme našli dvě alternativy, které se nám zdají nejlepší. Buď konzervy nebo salámky.

číst dále
Život s Krakenem: 3. díl - jak cestovat s Krakenem/pokračování
Život s Krakenem: 3. díl - jak cestovat s Krakenem
06.09.2019

Život s Krakenem: 3…

Život před Krakenem byl ve spoustě věcech jednodušší. Vlastně v každé, na kterou si vzpomenu. Třeba takové cestování, nejtěžší bylo přesvědčit Michala, že chce jet na dovolenou. 

číst dále
Markéta Borská: proč milujeme konzervy
20.08.2019

Markéta Borská:…

Nejoblíbeněji sport všech BARFařů je bezesporu vyndavání masa z mrazáku. A ruku na srdce, kolikrát se ráno vzbudíte s hrůzou, že jste večer zapomněli vytáhnout maso?! Ještě k tomu na vás koukají hladové psí oči, které už zapomněly, že žraly před pár hodinami.

číst dále
19.08.2019

Kam na dovolenou s…

Ahoj kamarádi, jak si užíváte prázdnin? Moji páníčci se za teplem rádi vydávají někam k moři, jenže to je pro někoho tak chlupatého jako jsem já, dost náročné. Proto jsme se nakonec rozhodli vycestovat do přírody pod stan.

číst dále
Kam na dovolenou s chlupáčem? Přece do přírody pod stan!
Pamlsky: jaké dopřát svému mazlíčkovi
14.08.2019

Pamlsky: jaké…

V dnešní době je nepřeberné množství dobrot, které jsou dostupné i mimo specializované prodejny. Pro jaký výběr se ale rozhodnout? Záleží nejen na cenové dostupnosti, kvalitě, trvanlivosti ale také na tom, jak jsou prospěšné zdraví pejska. Nehledě na to, že s psími miláčky je to jak s dětmi, které si dají raději čokoládovou pochoutku než celozrnné tyčinky bez většího přídavku cukru a solí. Výběr a množství pamlsků, by měl ale určovat náš rozum a přihlédnutí k aktuálnímu zdravotnímu stavu zvířete.

číst dále
Míša a Ellie testují: Vetamix pamlsky
05.08.2019

Míša a Ellie…

Pamlsky jsou jedna z nejdůležitějších věcí, který by měl mít doma každý pejskař. Pamlsky nemusí být pouze za odměnu, ale také k motivaci a například zabavení psa. Existuje spousta typů a druhů pamlsků a myslím si, že zrovna u Vetamixu, si každý najde to svoje.

číst dále
05.08.2019

Život s Krakenem: 2…

Krakenova mamka Eliška i majitelka měly opravdu zápřah. Staraly se hned o 9 štěňat. My jsme za Krakenem jezdili tak často, jak jsme mohli. Doufali jsme, že si na nás takhle víc zvykne. No a taky, že se my dva lépe připravíme na to, co mělo teprve přijít.

číst dále
Život s Krakenem: 2. díl - jak se sblížit s Krakenem
Svalovina: jaká je nejvhodnější pro mého psa
29.07.2019

Svalovina: jaká je…

Mohu potvrdit, že maso z Vetamixu je pro přípravu krmné dávky velice kvalitní. Jak ale vybírat vhodné suroviny zrovna právě pro našeho psa?

číst dále
Vetamix ambasadoři: 🐕 Frey & 👧 Niky
29.07.2019

Vetamix ambasadoři:…

Psům se věnuji nějakých 7-8 let. Do jejich světa mě přivedl můj první pejsek, byl to voříšek, který se jmenoval Bady.

číst dále
23.07.2019

Monča & Tobby: náš…

Když si řekneš Krkonoše, tak se ti vybaví relax, pohoda a krásné prostředí. Taky to tak je, ale to bys mě musel znát. Jsem člověk který přitahuje neštěstí. Náš celý příběh začíná ve 4 hodiny ráno. Popravdě jsme zaspali, takže den startujeme v 4:30. Tramvaj nám jela 5:17 a neměli jsme pořádně zabaleno, ale tramvaj jsme stihli. Ufff.

číst dále
Monča & Tobby: náš povedený výlet
Vnitřnosti: jaké použít do krmné dávky?
15.07.2019

Vnitřnosti: jaké…

Kromě svaloviny používáme také vnitřnosti, které mají vysokou biologickou hodnotu. Obsahují hodně železa, fosforu a vápníku. Na druhou stranu mají ale vyšší obsah těžkých kovů než svalovina. Vnitřnosti najdete také pod názvem droby. Je to tedy souhrn vnitřností, například droby kuřecí, hovězí aj. Každá část drobů obsahuje spoustu minerálních látek, vitamínů a stopových prvků.

číst dále
Vetamix ambasadoři: 🐕 Florence & 👧 Nicolette & 👨 Marek
15.07.2019

Vetamix ambasadoři:…

Ahoj všichni, jmenuji se Florence podle italského města Florencie, rodiče mi však říkají Florí nebo Flo. Jsem štěně křížence nejspíš Shibi inu a asi kólie ale kdo ví. Jsem prostě pěkná míšená holka. Můj život nezačal zrovna nejlíp. V období Vánoc, kdy v prosinci byly největší mrazy jsem se ocitla v papírové krabici u popelnice....

číst dále
08.07.2019

Začínáme BARFovat 2…

Už je to tady. Naše shrnutí za měsíc na BARF stravě s Vetamixem. Přesněji je to nějakých 37 dní, co krmím Ellie masem, slíbila jsem Vám, že napíšu, co se u nás za tu dobu změnilo.

číst dále
Začínáme BARFovat 2: naše cesta k lepšímu životu
Jak vycvičit psa: zkus nové metody
19.06.2019

Jak vycvičit psa:…

V dnešní době si hodně z nás pejska pořizuje jako parťáka do nepohody a tráví s ním spoustu času. Doby, kdy byl pes brán jako „samostatná jednotka u boudy“ mizí, stává se totiž právoplatným členem lidské smečky. A s touto změnou přicházejí nové otázky ve výchově a porozumění jeho samotného.

číst dále
Se psem k moři? Jde to!
19.06.2019

Se psem k moři? Jde…

Žijeme v době, kdy se čtyřnozí parťáci stali součástí našeho každodenního života. Chodí s námi do práce, na návštěvy, na výlety, tak proč je nevzít s sebou k moři?

číst dále
18.06.2019

Život s Krakenem: 1…

Když jsme přemýšleli, jestli si do pražského bytu pořídit pejska, samozřejmě jsme nedomysleli ani třetinu toho, co se nám v životě změní. S Michalem jsme měli o pořízení psa jisté iluze. Řekli jsme si, že náš pes bude vychovaný, perfektně vycvičený, ale bude mít pořád dostatek temperamentu a osobnosti. 

číst dále
Život s Krakenem: 1. díl - začátek příběhu
ZAČÍNÁME BARFOVAT: naše cesta k lepšímu životu
11.06.2019

ZAČÍNÁME BARFOVAT:…

Když jsem si Ellie pořizovala, upřímně jsem neměla tušení, co to BARF znamená a co to je. Ale postupem času, když jsem si četla všelijaké informace o psech a jejich krmení atd. zjistila jsem, co to znamená a co to je. Vždycky mě lákalo to zkusit, ale nikdy jsem si na to nevěřila, přišlo mi to hrozně složitý a časově náročný. Samozřejmě jsem si taky říkala „kam já bych to všechno maso dala?“.

číst dále
Můj příběh BARFování: jak zachránilo mého psa
03.06.2019

Můj příběh…

Váš pes nebo kočka je masožravec! Tak proč do nich cpát granule, když můžou mít skvělé čerstvé maso?! Zdá se mi, že lidé zlenivěli a proto je pro ně mnohem pohodlnější nasypat do misky jen granule a hodit to psíkovi na zem. Jenže si neuvědomují, že tahle jednotvárná strava jejich zvířátku hodně rychle přestane chutnat

číst dále
27.05.2019

Recept: Domácí…

Lahodná mlska za pár kaček, pro kterou by tvůj pes udělal cokoliv. Tak přesně tohle jsou játrové sušenky.

číst dále
Recept: Domácí Játrové Sušenky
Vetamix ambasadoři: 🐕 Kraken & 👧 Martina & 👨 Michal
27.05.2019

Vetamix ambasadoři:…

Jmenuju se Kraken, jsem čistokrevný československý vlčák a od teď se tu budeme potkávat pravidelně. Bydlím se dvěma skvělými kamarády, Michalem a Martinou.

číst dále
Vetamix ambasadoři: 🐕 Mia & 🐕 Mauglí & 👧 Markéta
27.05.2019

Vetamix ambasadoři:…

Jmenuji se Markéta, je mi 23 let, jsem vysokoškolačka. Nejčastěji mě můžete vidět s foťákem v ruce a se psem po boku. Focení a psi jsou mojí vášní, zvlášť potom ti s placatou tlamičkou. Moji smečku tvoří dva francouzští buldočci, černá Mia (2,5 let) a hnědý Mauglí (2 roky).

číst dále
20.05.2019

Vetamix ambasadoři:…

Jmenuji se Veronika a kynologii se věnuji již 8 let. Odmalička jsem si přála mít psa a věnovat se jeho výcviku a toto přání splnil australský ovčák Akim, který byl mým prvním psem.

číst dále
Vetamix ambasadoři: 🐕 Akim & 🐕 Merlin & 👧 Veronika
Vetamix ambasadoři: 🐕 Ellie & 👧 Míša
13.05.2019

Vetamix ambasadoři:…

Ahoj. Jmenuji se Ellie a teď mě tady budete vídat asi častěji. Jsem kříženka JRT a jsou mi dva roky. K paničce jsem přijela z Prahy a momentálně bydlíme v menší vesničce ve Středočeském kraji. Z Pražačky se stala „vesničanda“, to jsem dopadla.

číst dále
BARFuj s námi
10.05.2019

BARFuj s námi

BARFování není žádnou novinkou ani momentální módní záležitostí. Tohle kouzelné slůvko někteří chovatelé vzývají jako tu nejlepší věc na světě a pro jiné je stále velkou neznámou. Pojďme si proto říci, co že to vlastně BARF je, proč ho vyměnit za granule a rozebrat krátce pár základních pozitiv krmení syrovou stravou.

číst dále
Copyright © 2020, Vetamix.cz Powered by