Blog

Verča radí: Jak BARFovat štěně
07.06.2021

Verča radí: Jak…

Metoda krmení psa B.A.R.F je v dnešní době tolik populární, že není třeba dlouze představovat její výhody v porovnání v krmení granulemi. Myslím si, že čerstvé maso je pro psa zkrátka ta nejpřirozenější strava, kterou mu můžeme dopřát.

číst dále
02.06.2021

Když máš doma víc…

Znáte to, že když se potká více sobů, tak se radost násobí? Tak trochu obrazně by se to dalo říci o tom, že když máte doma více než jednoho čtyřnohého parťáka, tak se taky radost násobí, jenže nejen radost ale i starost.

číst dále
Když máš doma víc psů
Výživa fen po porodu a v období kojení
24.05.2021

Výživa fen po…

Důležité milníky ve výživě březích fen byly již rozebrány v předešlém článku. Na co si dát ale pozor v krmné dávce poté, co nastane „den D“ a následuje období kojení mláďat? 

číst dále
Výhody drůbežího masa
24.05.2021

Výhody drůbežího…

Krmíte svého chlupáče BARFem? Pak určitě řešíte i to, jaký druh masa mu přidat do misky. Já na tom nejsem jinak, a protože je pořád prostor na vzdělávání se, připravili jsme společně s firmou Vetamix jednoduchý přehled v podobě článků o jednotlivých druzích masa, ve kterém vám představujeme jejich hlavní výhody.

 

 

číst dále
18.05.2021

Pozvi jaro do misky

UF, konečně! Letos si to naše jaro dávalo celkem na čas, zima byla dlouhá, dny pochmurné a mrazivé, ale tomu je konečně konec! Jaro je tady!

číst dále
Pozvi jaro do misky
Správné krmení jako základ pro zdravou srst psa
11.05.2021

Správné krmení jako…

Starost o srst psa je jednou ze základních činností v péči o psa. Přestože v současnosti existuje na světě velké množství psích plemen rozdílných svou velikostí, tvarem, barvou a délkou srsti, základy, na nichž péči o psí srst stavíme, jsou velmi podobné.

číst dále
Povinné vybavení domácí lékárničky pro psy
05.05.2021

Povinné vybavení…

Většina z nás má doma celou řadu vybavení pro naše čtyřnohé mazlíčky. Dva pelíšky, krabici pamlsků, spoustu hraček a plyšáků, někteří mají i spoustu oblečků. Máte takhle poctivě zajištěné i vybavení lékárničky pro pejska?

 

číst dále
05.05.2021

Tipy jak skladovat…

Zamrazování, rozmrazování, krabičky, pytlíčky, porcování, krmení… Kdyby bylo rozmrazování sportem, byli by barfaři olympionici. Každý, kdo krmí masem, se zamýšlí nad otázkami, jak a kde maso nejlépe ukládat a dále zpracovávat. 

číst dále
Tipy jak skladovat maso
Péče o srst psa
21.04.2021

Péče o srst psa

Starosti o srst psa jsou jednou ze základních činností péče o psa. Přestože v současnosti existuje na světě velké množství psích plemen rozdílných svou velikostí, tvarem, barvou a délkou srsti, základy, na nichž péči o psí srst stavíme, jsou velmi podobné.

číst dále
Rozdíly v krmení kastrovaných a nekastrovaných koček
20.04.2021

Rozdíly v krmení…

V dnešním článku bych s vámi ráda rozebrala, jak je vhodné krmit vykastrované a nevykastrované kočičky a kocourky. Byť se krmná dávka i druh krmiva může zdát podobný, je několik rozdílů, které je fajn vědět.

číst dále
13.04.2021

Jak zabavit pejska …

Rok se s rokem sešel a my musíme řešit podobné záležitosti jako minulý březen. Stále ale máme doma své čtyřnohé mazlíčky, kteří nám umějí zvednout náladu. Občas nám už ale mohou docházet nápady, jak bychom měli zvedat náladu my jim. 

číst dále
Jak zabavit pejska (nejen) v lockdownu?
Jarní nástrahy a jak je řešit
13.04.2021

Jarní nástrahy a…

Snad už konečně dorazí klasické hezké jaro, kdy se příroda začne probouzet a vše bude hezky zelené a plné života. Po zimě jsou před námi další možné aktivity, které je možné provozovat. Naši miláčkové ale mohou být ještě unavení a jejich kondice nemusí být taková jako například v létě. Existují nějaké nástrahy, na které si musíme dát v jarním období pozor? A měli bychom jistým způsobem upravit pejskovi stravu, aby byl připravený na novou sezonu?

číst dále
Výhody masa ze zvěřiny
07.04.2021

Výhody masa ze…

Zvěřina je dalším z druhů masa, které můžete svému chlupáčovi přihodit do misky. Dneska se mrkneme na jeho největší výhody oproti jiným druhům, které jsme rozebírali už v předchozích článcích. 

číst dále
31.03.2021

BARFovanie

Nikdy ste formou BARFu nekŕmili a chceli by ste začať? Tento článok je vhodný práve pre vás! V dnešnom článku by som veľmi rada rozobrala tému čo všetko môžeme pridávať psíkom do misky.

číst dále
BARFovanie
NEŽRAVOST aneb ofrky nad miskou plnou masa
31.03.2021

NEŽRAVOST aneb…

Není větší radost každého pejskaře než, když se jeho čtyřnohý parťák těší na každou misku s masem. Ale stalo se Vám někdy, že Váš věčně nenažraný přítel, nejeví o misku zájem? Nepřijde, nečuchne, vlastně se ani nezvedne z postele? Pozornost je určitě na místě.

 

číst dále
Ellie radí: jak nakupovat na e-shopu Vetamix
23.03.2021

Ellie radí: jak…

Dnes to já Ellie beru to do svých rukou! Chtěla bych tě provést Vetamix e-shopem a ukázat, jak tady nakupujeme my (čti já). Protože když objednáváme Vetamix, nemůžu u toho chybět!

číst dále
16.03.2021

VETAMIX POMÁHÁ: Psí…

Zachraňujeme psí životy jak to jde. Jsme parta kamarádů a trenérů, kteří se své práci věnují 200 %. Naše dočasky jsou psí trenérky, psí fyzioterapeutky nebo jinak certifikované tety.

číst dále
VETAMIX POMÁHÁ: Psí Depozitum Litvínov
JARNÍ OČISTA, aneb nahoď nový kožich
16.03.2021

JARNÍ OČISTA, aneb…

Jaro se blíží, sluníčko sílí, příroda se probouzí, a i tvůj čtyřnohý přítel se stejně jako ty probouzí ze zimního spánku a lenošení u krbu k novým lumpárnám a dovádění. Tohle období je skvělé pro očistu celého chlupatého těla se studeným čumákem. Tak jdeme na to.

číst dále
ELLIE_DOG_CZ: 2 roky s Vetamixem
16.03.2021

ELLIE_DOG_CZ: 2…

Roztomilá akční Ellie je naše ambasadorka už dva roky. Za tu dobu vyčmuchala v našem sortimentu spoutu dobrot. V článku ti představí svoje oblíbence, o které si taky můžeš zasoutěžit.

číst dále
11.03.2021

Krmení fen v období…

Březost nebo také gravidita feny trvá v průměru 63 dnů. Nejčastěji se udává rozmezí 58-70 dní. V porovnání s jinými druhy zvířat nebo i člověkem se nejedná o příliš dlouhé období. Změny, které v organismu samice během tohoto období probíhají, nejsou zanedbatelné.

číst dále
Krmení fen v období březosti
Výhody rybího masa
02.03.2021

Výhody rybího masa

Všichni víme, že rybí maso má spoustu benefitů, díky kterým je jeho pravidelná konzumace super nápadem. V čem přesně tkví jeho výhody oproti ostatním druhům masa?

číst dále
Výběr plemene psa s ohledem na krmení
24.02.2021

Výběr plemene psa s…

Chci nového pejska! Vybrat si ho je ale možná složitější, než by se mohlo zdát. Pojí se s tím spousta věcí včetně toho,  jak pejska krmit. Tak aby to pro něj bylo to nejlepší.  Pojďme se podívat na možná úskalí, která by vás mohla při takovém rozhodování potkat.

 

číst dále
17.02.2021

Jak pečovat o psa v…

Letošní zima byla pro většinu z nás tak trochu překvápko. Najednou byl všude dostatek sněhu a teploty pod nulu klesaly mnohem častěji, než jsme byli za poslední roky zvyklí. Spolu s teplejšími botami a rukavicemi pro nás je dobré si připomenout i péči o pejsky v zimě.

 

číst dále
Jak pečovat o psa v zimě
Ako určiť a udržať optimálnu váhu vášho psa?
09.02.2021

Ako určiť a udržať…

V jednom sa môžme zhodnúť na 100% - všetci milujeme svojich štvornohých miláčikov. A aby sme im vynahradili čas, keď nás doma čakajú, kým sme v práci alebo sa venujeme iným povinnostiam, mnohí ich často zahŕňame hračkami, pamlskami, ale aj jedlom z nášho taniera.

číst dále
Výhody králičího masa
02.02.2021

Výhody králičího…

V minulých článcích jsme se podívali na výhody vepřového a hovězího masa při krmení psů syrovou stravou (BARF), tentokrát se zaměříme na maso králičí, které mají moje holky asi ze všech nejraději.

číst dále
26.01.2021

Trávicí obtíže u…

Ahoj kamarádi. S novým měsícem je tu i nový článek. Dneska si povíme něco o možných trávicích obtíží u kočiček a jak tyto obtíže nejlépe zvládnout a vyřešit.

číst dále
Trávicí obtíže u koček
Co dělat, když pes sežere, co nemá
26.01.2021

Co dělat, když pes…

Naše čtyřnohé miláčky musíme neustále hlídat. Obzvlášť pokud jsou žraví a ve vaší nepřítomnosti si umí uloupit ledacos. Jako třeba náš Kraken.

 

číst dále
Jak se starat pejskům o pohybový aparát
18.01.2021

Jak se starat…

Roku 2020 definitivně odzvonilo. Před námi se otevírá rok 2021 a v něm nás čekají nové výzvy a pokušení. Ať už jste zastánci předsevzetí či nikoliv, tak nyní je ten správný čas začít se hýbat a dělat něco pro sebe a své čtyřnohé kamarády.

číst dále
18.01.2021

Je dobré zařadit do…

Před několika tisíci lety bylo běžným jevem spatřit v přírodě vlka požírajícího, kromě masa samozřejmě, i kořínky a nejrůznější plody, jenž měl k dispozici. Důvodů k tomu bylo mnoho – přísun specifických vitaminů, minerálů nebo třeba vlákniny.

číst dále
Je dobré zařadit do krmné dávky vlákninu?
Jak zachovat chlupáčům energii v mrazivém počasí
13.01.2021

Jak zachovat…

Zima a s ní pevně spojené období podvrtnutých kotníků, obličejů vroucně líbajících namrzlé chodníky a těžkopádně valících se postav pod tíhou několika kilogramů huňatých vrstev, je bezpochyby již tu.

číst dále
Výhody hovězího masa
05.01.2021

Výhody hovězího masa

Obrovskou výhodou krmení psa BARFem je možnost sestavit mu jídelníček na míru. A to jak z pohledu živin, tak rozmlsanosti chuťových pohárku. :)

 

číst dále
16.12.2020

RACHEJTLE: Barevná…

Vánoce a celý prosinec bývá obvykle ve znamení radosti, avšak jedna podstatná maličkost znepříjemňuje životy nejen našim pejskům, jiným domácím mazlíčkům, ale také zvířatům v lese či ptactvu ve městech.

číst dále
RACHEJTLE: Barevná pohroma pro každého pejskaře
Chlupáči a Vánoce: na tohle pozor
16.12.2020

Chlupáči a Vánoce:…

Do Vánoc zbývá už pár posledních dní. Míra stresu roste úměrně s ubývajícím časem a my si více uvědomujeme, že nevíme, jaký dárek, komu dáme. Pečeme cukroví, provádíme úklidy, kontaktujeme příbuzné, nakupujeme a ve finále nestíháme nic.

číst dále
Jak na vánoční ovesné sušenky pro chlupáče
16.12.2020

Jak na vánoční…

Vánoční svátky jsou obdobím klidu a míru. Než ale tato klidná a ničím nerušená etapa svátků nastane, předchází jí několik dnů (ne-li týdnů) vánočního „šílenství“ (chcete-li shonu), který je v tuto dobu všude okolo nás.

číst dále
09.12.2020

Odkud se bere maso…

Je to zase tady. Připravuji maso pro svého psa. Rozmrazím balíček, na kterém je napsáno HOVĚZÍ KUSOVÉ. Když balíček otevřu, vytáhnu voňavé, krásné, libové maso a zarazím se… Už zase! Už zase má ten pes snad lepší jídlo než já! Jak je tohle možná? Jak je možné, že „vyřazené“ maso nevhodné pro lidskou spotřebu může být tak nádherné a na pohled k nakousnutí?

číst dále
Odkud se bere maso pro chlupáče
Tipy na vyvážené jídelníčky pro kočky
01.12.2020

Tipy na vyvážené…

V dnešním článku bych se s vámi ráda podělila o nějaké tipy na vyvážené jídelníčky pro vaše kočičky. Ukážeme si pár vzorových porcí a povíme si, jaká jídla a jaké suroviny v jakém poměru se hodí pro kočičky různé tělesné stavby, tendence k přibírání, nebo naopak hubnutí, kočičky, které chodí ven i ty, které tráví většinu dne doma zahrabané v peřinách :).

číst dále
Vánoce: tipy na dárky pro pejsky
23.11.2020

Vánoce: tipy na…

Ahoj všichni, doufám, že tuhle nelehkou dobu zvládáte, jak nejlépe můžete, a hlavně ve zdraví. Myslím si, že tento rok nebudou Vánoce vůbec o dárkách, ale o tom, abychom byli všichni v klidu a pohodě, ale! Pejsci se určitě na nějakou maličkost těší a tak se spolu podíváme, čím a jak jim můžeme udělat pod stromečkem radost.

číst dále
23.11.2020

Na tohle při krmení…

Každý z nás pejskařů dokonale zná roztomilé, tak zvané psí oči, kterými nás denně naši čtyřnozí parťáci vydírají na každém kroku. Umí to skvěle a my jim obvykle velmi rychle podlehneme, kdo by taky odolal němé tváři, která kouká smutnýma očkama jako by týden nejedla?

číst dále
Na tohle při krmení pozor
Jak poznat a řešit nadváhu či podváhu u koček
18.11.2020

Jak poznat a řešit…

Zdravá váha je základ zdravého a aktivního života. U jakéhokoliv zvířete. V tomhle článku si povíme, jak takovou zdravou váhu poznáme u kočiček a jak bojovat s případnou nadváhou, nebo podváhou. 

 

číst dále
Výhody vepřového masa
16.11.2020

Výhody vepřového…

Pokud krmíte své psy syrovou stravou, máte na výběr z několika druhů masa. Každé z nich má svá pro a proti, kterými je charakteristické. Víte, kdy je lepší dát svému čtyřnohému parťákovi do misky vepřové, kdy hovězí a kdy mu třeba dopřát více ryb?

 

číst dále
16.11.2020

Se psem v karanténě

Všechny nás potkalo opravdu nelehké období, kdy musíme být hlavně doma, jak to ale řešit, když máme pejsky, které potřebujeme zabavit a nevíme co s nimi dělat? Já Vám dnes napíšu pár tipů, co v klidu můžeme dělat s pejsky i doma.

číst dále
Se psem v karanténě
Vetamix Ambasádori: 👩 Ivana & 🐶 Lara
10.11.2020

Vetamix Ambasádori:…

Moje meno je Ivana a chovu psíkov sa venujem v podstate už od malička. Moja láska k zvieratám začala niekedy v období, keď som začala chodiť a prenasledovať všetkých pouličných psov ☺.

číst dále
Veronika, Akim a Merlin BARFují s Vetamix!
10.11.2020

Veronika, Akim a…

Jsem asi jeden z mála pejskařů, který vlastně nikdy dlouhodobě nekrmil granulemi. K barfování mě před 8 lety navedla chovatelka Akima, která mi BARF představila jako nejpřirozenější možnost, jak stravovat psa. A to jsem přesně chtěla!

číst dále
10.11.2020

Jak udržet pejska…

Sychravé počasí kam se podívám! Žluté, červené, hnědé barvy všude okolo bez pochyb naznačují, že podzim dávno definitivně převzal vládu a hřejivým dnům je konec. Čemu ale není konec, je aktivita mých pejsků.

číst dále
Jak udržet pejska na podzim v kondici
Jak se starat o psí chrup
03.11.2020

Jak se starat o psí…

42. Nebo, chcete-li přesněji, 3142/3143. Přesně tolik zubů nalezneme v trvalém chrupu dospělého psa. První ze zmíněných čísel nám přitom vyjadřuje celkový počet zubů u psů, druhé je o něco detailnější a představuje kolik a jakých zubů nalezneme v jedné polovině horní (číslo před lomítkem) a dolní (číslo za lomítkem) čelisti v přesně daném pořadí (řezáky, špičáky, zuby třenové a stoličky). 

číst dále
PES V BYTE - PEKLO ČI VÝHODA?
28.10.2020

PES V BYTE - PEKLO…

Byt alebo dom so záhradou? Čo je pre psíkov vhodnejšie? Večná téma, v prípade ktorej má ale väčšina ľudí hneď jasno – určite dom, pes predsa potrebuje byť vonku.

 

číst dále
28.10.2020

Úprava kŕmenia v…

Dnes si povieme niečo o úprave kŕmenia v jesennom období. V granulách je najmenej práve toho, čoho pes potrebuje úplne najviac – mäsa zo svaloviny. Výroba priemyselných krmív je veľký podvod na psoch, peňaženkách ich majiteľoch a taktiež na životnom prostredí

číst dále
Úprava kŕmenia v jesennom období
Kočky a taurin
21.10.2020

Kočky a taurin

Proč je pro kočičky tolik důležitý a nepostradatelný taurin a jak zajistíme jeho dostatečný přísun?

číst dále
Co nepatří do misky
13.10.2020

Co nepatří do misky

Věděli jste, že některé potraviny z našeho jídelníčku jsou pro chlupáče toxické? Existuje plno článků na internetu, kde se uvádí celé seznamy zakázaných nebo dokonce pro psa jedovatých druhů zeleniny, ovoce apod. Tak se na to pojďme taky stručně mrknout.

číst dále
06.10.2020

Jak na krmení v…

V tomto tématu se spolu pokusíme podívat pod pokličku několika aspektům, které třeba s podzimním a následně zimním obdobím můžeme řešit. Upravujete stravu v souvislosti s ročním obdobím? Upřednostňujete určité druhy masa v závislosti na jejich výživových hodnotách? Zvyšujete podíl tuků ve stavě právě na konci léta, aby se nám pejsci na zimu pěkně “zatučnili”? A jak to tedy dělat v případě, když Vaši čtyřnozí parťáci musí být stále připraveni vydávat ze sebe mnoho a mnoho energie? Tak já si na tyto otázky rovnou odpovím, protože právě tyto otázky musím řešit.

číst dále
Jak na krmení v podzimním období
FÁMA Č.4: ZE ČTYŘNOHÉHO PŘÍTELE KRVELAČNOU BESTIÍ
01.10.2020

FÁMA Č.4: ZE…

Připadá Vám nadpis jako upoutávka na jeden z bulvárních článků pochybných magazínu? Nenechte se zmást, jedná se o jeden ze základních mýtů kolem Barfu. Ač se Vám může zdát absurdní, tento mýtus stále mezi lidmi přetrvává.

číst dále
Jak se starat pejskům o srst?
22.09.2020

Jak se starat…

Poslední dobou se nám často stává, že se nás lidi na ulici ptají, jestli neplánujeme našeho pejska uchovnit. Když se pak dáme do řeči a zjišťujeme, co je na Krakenovi zaujalo, tak mimo jiné se všichni shodují v tom, že má krásnou, zdravou a lesklou srst s hezkým zbarvením.

číst dále
22.09.2020

Jak používat v…

Oleje jsou skvělou přírodní surovinou, která má velký vliv na kvalitu kůže a srsti, imunitu, metabolismus nebo třeba urychlování hojení zánětů a ran. Zároveň jejich přidáváním do krmné dávky zajistíte svému chlupáči příjem vyváženého poměr omega 3 a 6 nenasycených mastných kyselin, které si organismus psa neumí sám vytvořit.

číst dále
Jak používat v krmení oleje
VETAMIX PODPORUJE: psí zachranáři
21.09.2020

VETAMIX PODPORUJE:…

Hrdinové chodí mezi námi, jen se o nich tolik nemluví. Ve Vetamixu jsme ale přesvědčeni, že je třeba na ně upozorňovat a podporovat je. Každý jednou jejich pomoc můžeme potřebovat. Jsme novým partnerem neziskového spolku Kynologická záchranná jednotka České republiky.

 

číst dále
Co patří do kočičí misky
16.09.2020

Co patří do kočičí…

Dneska bych ráda věnovala tématu, co obecně patří kočičkám do misky, jakým množstvím a jak často já krmím své kočičky, v čem se kočičí strava liší od té pro pejsky a na co byste v ní neměli zapomínat. Takže pokud máte doma zvířátka, která krmíte BARFem a jste otevření novým myšlenkám a informacím, určitě čtěte dál. 

 

číst dále
08.09.2020

FÁMA Č.3: SYROVÉ…

Není větší noční můra než malinkaté mikro breberky, kterými se hemží celý Barf. Jedná se o jeden z největších mýtů v oblastí Barfu, který si dnes rozebereme o něco podrobněji.

číst dále
FÁMA Č.3: SYROVÉ MASO JE ZÁRUKA PARAZITŮ
Jak se u pejska vypořádat se stresem
02.09.2020

Jak se u pejska…

Dnes se podíváme na téma, které jistě řeší nebo řešil každý páníček. Téma, které bývá asi nejvíce ožehavé během novoročních oslav. Je to STRES.

číst dále
Vetamix ambasadoři: 🐕 Milo & 👧 Natálie
02.09.2020

Vetamix ambasadoři:…

Jmenuji se Natálie a naše rodina bydlí na střídačku v Praze a v Londýně. Posledních pár let se věnuji práci se psy, ať už se jedná o převýchovu nebo pomoc s výchovou od šteňátka, ale také hlídání v době nepřítomnosti majitelů nebo příležitostné venčení.

číst dále
26.08.2020

Co dělat, když pes…

Může jít buď o psychickou nebo fyzickou příčinu, proč pes najednou přestane mít chuť k jídlu. V každém případě je dobré tento stav nepodceňovat a případě nejistoty se jít poradit na veterinu. Mnohdy jde sice o krátkodobou „kravinu“, nicméně příčinou mohou být i závažné zdravotní důvody, vyžadující odbornou léčbu. Zejména u malých štěňat je pak dobré mít oči na stopkách.

číst dále
Co dělat, když pes nechce žrát
Aktivní dovolená s pejskem
18.08.2020

Aktivní dovolená s…

Slunečné dny, teploty stoupající ke 30 °C, azurová jezera nebo písčité pláže. Představa, která se spoustě z vás jistě vybaví při slovu léto. Kam ale vyrazit na dovolenou, pokud jste příznivcem adrenalinu a psí parťák nenese moc dobře větší fyzickou zátěž v těchto teplech? Samozřejmě, že do hor! 

 

číst dále
Jak naučit pejska, aby rád jezdil autem a byl přitom v bezpečí?
11.08.2020

Jak naučit pejska,…

Prázdniny jsou v plném proudu. Všichni už nedočkavě vyrážíme na dovolené zrekreovat se po tom náročném roce, který je sice teprve v půli, ale dal nám letos už pěkně zabrat. K výletům a cestám na dovolené se většinou váže i delší cesta autem, která bývá náročná i pro nás, natož pro naše čtyřnohé kamarády. Pokud váš pejsek navíc není zvyklý jezdit autem, může být cesta na dovolenou velkým trápením.

 

číst dále
11.08.2020

Vetamix Ambasadoři:…

Ahoj. Moje meno je Daniela, mám 15 rokov, som stredoškoláčka. Vo voľnom čase sa venujem foteniu, psíkom a jazdím na motorke. Už ako malé dieťa som chcela mať po svojom boku 4 labky. Môj sen mi splnil maltézský psík Lucky, s ktorým tvoríme tím už krásne 4 roky.

číst dále
Vetamix Ambasadoři: 👩 Daniela & 🐶 Lucky
Jak na cestování s kočičkami
11.08.2020

Jak na cestování s…

Ahoj kamarádi! Prázdniny jsou v plném proudu, určitě všichni plánujete vyrazit někam na dovolenou. Otázkou, kterou snad každý majitel kočiček řeší je, co o dovolené s nimi? Vzít je s sebou, nebo požádat kamaráda či rodinného příslušníka o hlídání? A jak v takových chvílích řešit krmení?

číst dále
VETAMIX získal IFS certifikaci bezpečnosti potravin
06.08.2020

VETAMIX získal IFS…

HURÁ! Získali jsme jako jediní výrobci krmiv v České republice IFS certifikaci bezpečnosti potravin.

číst dále
05.08.2020

RECEPT: Domácí mini…

Určitě se vám někdy stalo, že jste chtěli pochválit vašeho čtyřnohého kamaráda pamlskem, ale v tu chvíli jste zjistili, že jako na potvoru došly. Do obchodu se vám nechce, ale kde pro ně narychlo sehnat něco dobrého na zub?

číst dále
RECEPT: Domácí mini buchtičky pro pejsky
Vnitřnosti aneb co se skrývá uvnitř?
05.08.2020

Vnitřnosti aneb co…

Už od dob začátku lovu zvěře našimi předky se setkáme se snahou lidí zužitkovat vše, co dané zvíře nabízelo. Zvláště pak, pokud se jedná o část potravy s cennými komponenty a vlastnostmi.

číst dále
RECEPT: Letní fresh špízy pro pejsky
28.07.2020

RECEPT: Letní fresh…

Znáte to! Chceš si užít pohodové grilování, ale místo toho na tebe stále hledí hladové oči tvého psího kamaráda. A ty by daly buhvíco za to, aby mohly cokoliv ochutnat.

číst dále
28.07.2020

Tento způsob léta…

Tento způsob léta zdá se poněkud nešťastným. Takto by se dal definovat dosavadní průběh letošního léta. Ale i přesto, že naše představa o parném létě je trochu odlišná, tak pro naše čtyřnohé mazlíčky může i sluníčko s teplotou kolem 22 stupňů působit značné problémy.

číst dále
Tento způsob léta zdá se poněkud nešťastným
VETAMIX na agility závodech v Rokycanech
28.07.2020

VETAMIX na agility…

V červnu toho roku jsme se poprvé účastnili agility závodů v Rokycanech. Ty se od roku 2015 pořádají 2-3x ročně pod hlavičkou Agility klubu Rokycany a bývají krátce po spuštění přihlašování vyprodané.

 

číst dále
FÁMA Č.2: KOSTI JSOU NEBEZPEČNÉ
21.07.2020

FÁMA Č.2: KOSTI…

Neexistuje větší strašák v oblasti Barfu a Barfování než jsou kosti. Denně se setkáváme s otázkami a obavami ohledně krmení kostmi. Je kolem nich spousty nejasností, a tak se na kosti v Barfu dnes mrkneme o něco podrobněji.

číst dále
15.07.2020

RECEPT: letní…

Každý se chce v letních vedrech osvěžit a ty určitě nejsi vyjímka. Když je nejhůř, nanuk je rychlá a chutná záchrana. Jenže, co chudák náš pejsek, kterému je taky horko? Na běžnou lidskou zmrzku radši hned zapomeň, ale žádný strach, máme pro tebe super tip! Dneska si totiž řekneme, jak vytvořit doma nanuky i pro naše čtyřnohé parťáky.

číst dále
RECEPT: letní osvěžení pro pejsky
Jak na výcvik od úplných začátků
15.07.2020

Jak na výcvik od…

Tak zde máme nový článek a jak jsem vám v prvním článku nastínila obecné informace o mých pejscích a rovněž jsem se zmínila o tom, že jsem v rámci výchovy prošla i cvičákem. Respektive na něj stále chodím, ale již ne v tak časté míře, jak tomu bylo zprvu.

číst dále
Není maso jako maso
09.07.2020

Není maso jako maso

Zkoušeli jste si někdy sebe sami představit jako výživového poradce? Ať už ve Vás tato představa vyvolává jen jakousi „humornou anekdotu“ nebo se do této role už pasujete přirozeně, ve skutečnosti takovým „krmivářem“ právě pro svého psa jste, protože jen vy rozhodujete o tom, co se stane součástí jeho každodenního jídelníčku. V návaznosti na Vaši krmivářskou specializaci či nespecializaci je dobré alespoň ze základů a vědět, v čem je určitý druh masa „lepší“ než jiný nebo specifický a podle toho se rozhodnout, kdy jej (ne)použít.

číst dále
01.07.2020

FÁMA Č.1: BARF JE…

„Moc ráda bych svému psovi dopřála Barf, a však nemám na to peníze ani čas.“ Nejčastější výmluva nebo jen čirá nevědomost, často zamezí mnoha pejskům možnost mít každý den misku plnou masa, místo hrsti granulí.

číst dále
FÁMA Č.1: BARF JE ŽROUT PENĚZ A ČASU
Jak se starat o pejsky v parném počasí?
01.07.2020

Jak se starat o…

Léto se přehouplo a konečně se i počasí tváří, že letos přijdou teplé letní měsíce a horké večery. Ačkoli se na to už asi většina z nás těší, parné léto přináší i svá úskalí. A to nejen pro nás, kdy jsme už někdy po několikadenních hicech unavení, ale hlavně pro naše čtyřnohé mazlíčky, kteří horko snáší většinou mnohem hůře než my. Obzvlášť pokud je váš pejsek citlivější na horko nebo je už v pokročilejším věku.

číst dále
BARFujeme kotě
23.06.2020

BARFujeme kotě

O krmení kočiček čerstvým masem jsem psala už víckrát, dneska si ale povíme něco o krmení koťat. Pokud jsou vaši dospělý mazlíčci na tento typ stravy zvyklý a i vám vyhovuje, není důvod nově příchozí koťátko navykat na něco jiného.

číst dále
16.06.2020

Jak krmit aktivního…

V tomto článku se společně podíváme na to, jakým způsobem krmit pejsky negaučáky, tedy pejsky, kteří jsou aktivní jak sami, tak o to více s páníčky.

číst dále
Jak krmit aktivního psa
BARF STRAŠÁCI A JAK NA NĚ VYZRÁT
09.06.2020

BARF STRAŠÁCI A JAK…

Každý z nás má někdy obavy či pochybnosti a přiznejme si, nasypat hrneček granulí, kde se o vyváženost stará výrobce, je opravdu snadné. Při Barfu musí být člověk přeci jen trochu více na pozoru a musí se o stravu svého psa či kočky více zajímat. Občas se při tomhle způsobu krmení taky můžou vyskytnout malé nesnáze, které mohou od BARFu odradit nejednoho páníčka. Proto se teď aspoň na některé z nich koukneme zblízka. Není to totiž vůbec taková tragédie, jak se může zdát!

číst dále
Proč je BARF vhodný i pro majitele vegetariány nebo reduktiriány?
09.06.2020

Proč je BARF vhodný…

Pořizujete si nového pejska a přemýšlíte, čím ho budete krmit? Dostala se k vám i informace o BARFu, který je pro pejsky to nejpřirozenější a pro jejich zažívání to nejvhodnější? Zároveň se vám ale nezamlouvá, že se jedná o syrovou stravu, tedy o maso a kosti. Protože jste vegetariáni anebo jen přistupujete k přírodě s respektem a snažíte se nejíst maso 3x denně.

 

číst dále
01.06.2020

Monika a Caesar…

Mnoho mých psích známých patří do skupiny náročnějších gurmánů, často s citlivým zažíváním. Pokud máte doma také takového čtyřnohého společníka, postupně se naučíte pečlivě vybírat každé nové krmivo, pamlsky nebo třeba konzervy, které mu dáte. Vlastně se z něj stane takový malý (nebo i velký, v případě, že máte doma nějakého kolose) potravinový expert. 

 

číst dále
Monika a Caesar testují naše konzervy
Rozhovor s Milanem Soukupem z VETAMIX.CZ
01.06.2020

Rozhovor s Milanem…

Už přes půl roku spolupracuji s firmou Vetamix, která se zaměřuje na BARF. Od té doby na holkách pozoruji nejen větší chuť k jídlu (i přes to, že Rozárka v tomhle směru funguje jako vysavač už od mala), ale i lepší srst a jsem přesvědčený o tom, že hlavní zdravotní benefity se ukáží především během stáří psů.

číst dále
Vetamix ambasadoři: 🐕 Caesar & 👧 Monika
27.05.2020

Vetamix ambasadoři:…

Jmenuji se Monika a nejčastěji mě můžete zastihnout pendlující mezi Brnem (kde si plnými doušky užívám poslední zbytky studentského života) a Vysočinou (kam se vracím relaxovat), po boku s mým „bulldozerem“ Caesarem.

číst dále
27.05.2020

Jak BARFují moje…

Ahoj kamarádi, po nějaké době se zase hlásíme! Chci vám povědět, co je u nás nového. Jak kočičkám chutná, čím nejčastěji krmíme, jaké používáme doplňky a také poradit pár vychytávek a triků :)

číst dále
Jak BARFují moje kočky - pokračování
CORINA & HOPE: jak začít s BARFem
20.05.2020

CORINA & HOPE: jak…

V posledním, ale zároveň mém prvním článku jsem Vám milým čtenářům psala, jakým způsobem jsem se k barfu a Vetamixu obecně dostala. Dnes Vám popíši, jakým způsobem jsem si s tím poradila a zároveň přejdu k tématu, se kterým se chci s Vámi podělit.

číst dále
BARFujeme štěňátko
13.05.2020

BARFujeme štěňátko

Barf je bezesporu skvělý způsob krmení psa, tak proč s ním nezačít rovnou od mala? Pokud si přivezete štěně, které je naučeno na Barf již od chovatele, máte vyhráno. Určitě vám se štěnětem přibalí i spoustu rad ohledně stravy. Pokud však máte doma štěndo na granulích a přemýšlíte o Barfu, je tento článek přesně pro vás.

 

číst dále
13.05.2020

Moje oblíbené…

Dnes bych Vám ráda představila pár produktů od Vetamixu, které máme (teda hlavně Ellie) nejraději a které nám dost pomohly.

číst dále
Moje oblíbené Vetamix produkty
Jak používat Vetamix doplňky
05.05.2020

Jak používat…

Součástí BARFování jsou i nezbytné doplňky, které je vhodné přidávat chlupáčům pro kvalitní a zdravou kůži i srst, při zvýšených nárocích organismu, u psů v zátěži nebo třeba u starých psů. Pokud v nich máš pořád trošku zmatek, pojď si přečíst článek od Míši. Dovíš se co za doplňky nabízíme a jak je správně používat.

číst dále
Se psem pod stanem
28.04.2020

Se psem pod stanem

Stanování má obrovské kouzlo. Ať už vyrazíte do přírody na hike nebo třeba užít si pár dnů k řece do kempu, je to skvělý způsob, jak načerpat novou energii a vyčistit si hlavu. Osobně nejčastěji využívám stan v případech, kdy spím každou noc na jiném místě.

Snadno si pak můžu naplánovat třeba přechod hor s přespáním na nouzových nocovištích, užít si východ i západ Slunce a nemuset při tom řešit check-in/out na ubytování. Nebo vyrazit na roadtrip a nebýt omezený lokalitou hotelu, pokud se rozhodnu změnit plány. Prostě si rozložit svůj malý domov kdekoliv zrovna budu chtít. Jako před pár lety ve Slovinsku, na které moc rád vzpomínám.

číst dále
28.04.2020

PES A KORONAVIRUS:…

Ahoj kamarádi, hlásí se Vám opět vaše Florí, kterou už současná situace celkem štve. Proto jsem se rozhodla sepsat pro Vás pár věcí týkajících se koronaviru a nemoci COVID-19. Protože kvůli tomuhle hloupému viru si nemůžeme s páníčky užívat tolik, jak bychom chtěli. Ráda bych Vám tak vysvětlila, jak to s tím takzvaným koronavirem je a jak moc musí ovlivňovat naše psí životy.

číst dále
PES A KORONAVIRUS: FAKTA A FÁMY
BARFování: jak je to se zažíváním
23.04.2020

BARFování: jak je…

BARFování se pomalu začíná dostávat do povědomí chovatelů zvířat. Dříve málokdo věděl, co si pod zkratkou BARF představit (tedy že se jedná o biologicky vhodnou syrovou stravu skládající se z kostí, masa atd.). Dnes už se BARFování rozšířilo a řada chovatelů ví, o co se jedná. Místo toho se začínají vést diskuse o vhodnosti krmení syrovou stravou. A je to logické, pro své mazlíčky chceme všichni to nejlepší.

číst dále
CORINA & HOPE: Proč začít s BARFem
15.04.2020

CORINA & HOPE: Proč…

BARFování. Abych pravdu řekla, tak toto slovo jsem sice znala delší dobu, ale nijak zvlášť jsem se o něj nezajímala. Ne, že bych ho zavrhovala, to vůbec, ale nějak jsem dávala přednost „klasické“ formě stravování.

číst dále
14.04.2020

Pes a karanténa

Tohle téma je mezi pejskaři snad nejžádanější v této době. A proto si dneska ukážeme, jak zaměstnat doma pejskovi hlavu a taky si něco málo řekneme, jak předejít přibírání v čase karantény.

číst dále
Pes a karanténa
Jaro a BARFování
07.04.2020

Jaro a BARFování

S příchodem jara se toho hodně mění. Je to krásné období plné probuzení, příchodu nového života. Také samotný pes i páníček se probouzejí po prolenošené zimě a plánují spolu spoustu výletů. Jenže neprobouzí se pouze rostliny, ale také malé breberky, které mohou život se psem dost znepříjemnit.

číst dále
Jak motivovat pejska při focení
07.04.2020

Jak motivovat…

V tomto článku mrkneme na to, jak motivovat pejska při focení, abyste měli co nejlepší výsledky. Zkusili jste někdy fotit např. vašeho psa s pamlsky? Ne? Mám pro vás pár tipů na fotky. Mnoho lidí používá psí dobroty jen jako odměnu za správně vykonaný povel. Pamlsky se mohou použít i jako objekt k focení.

číst dále
30.03.2020

Jak správně krmit…

Krmení psa není jen o tom, jestli si zvolíte granule nebo BARF. Život psa má své specifické fáze, ať už z hlediska věku, aktivity nebo třeba zdravotního stavu. Jinak budete krmit štěně, jinak aktivního sporťáka a jinak třeba kojící fenu. A ve všech těchto případech je potřeba krmnou dávku určitým způsobem přizpůsobit aktuálním potřebám. V tomto článku se zaměříme na hlavní rozdíly v krmení psa v průběhu let a také na obecná doporučení, která se ke „psí véče“ pojí. Určitě na ně mrkněte, najdete je v závěru článku. :)

číst dále
Jak správně krmit psa
Jak BARFují moje kočky
27.03.2020

Jak BARFují moje…

Tak jako každý správný majitel chci pro svá zvířata to nejlepší. Dlouho jsem hledala kvalitní krmení pro kočičky. Jelikož jsem v tomto ohledu velký perfekcionista, na všem jsem našla něco, co se mi nelíbilo. V něčem bylo moc soli, v něčem zase nepoměrné výživové hodnoty a a tak bych mohla pokračovat dále. Rozhodla jsem se přejít na BARF a v tomto článku bych vám ráda řekla proč. Také chci vyvrátit mýty, které o tomto způsobu krmení kolují. Možná tak přesvědčím i některé další majitelé kočiček, abyste to zkusili.

 

číst dále
Jak doma unavit pejska, aby vás to oba bavilo
25.03.2020

Jak doma unavit…

I přestože začíná jaro a venku svítí slunce o sto šest, my jsme nyní nucení být doma víc, než jsme normálně v tomto období zvyklí. V této situaci je to ale to nejlepší, co můžeme pro sebe i okolí udělat.

 

číst dále
22.03.2020

Jak se zásobit…

Poslední dny žijeme ve znamení něčeho, s čím se ještě nikdo z nás nesetkal. Dobré pro nás i naše mazlíčky je, že nemoc není přenosná na zvířata. Vezměte si tedy roušku a jděte klidně své zvířecí kamarády vyvenčit, nemusíte o ně mít strach. 

 

číst dále
Jak se zásobit krmením a proč ho nakupovat online
Jak naučit pejska stát na zadních
19.03.2020

Jak naučit pejska…

Chceš svého pejska naučit nějaký ten trik? Právě teď je vhodná doba, tak pojď do toho. Niky a její chlupáč Frey tě naučí jeden jednoduchý, ale za to velice efektivní.

číst dále
Jak namíchat správný BARF pro pejska?
10.03.2020

Jak namíchat…

Přemýšlíte, že začnete vašeho pejska nebo kočičku krmit syrovým masem? Tak vítejte ve světě BARFu. BARF je zkratka hned z několika anglických názvů, například “Bones And Raw Food” - kosti a syrová strava, dále také “Born Again Raw Feeders” - znovuzrozen krmit syrově, případně z německého spojení “Biologisch Artgerechte Rohe Futerung” - biologicky vhodná syrová výživa. 

 

číst dále
Copyright © 2021, Vetamix.cz Powered by